| ASIN | B089SQ7RDC |
| ASIN | B089SQ7RDC |
| Batteries Required? | No |
| Best Sellers Rank | #72,944 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #60 in Pry Bars |
| Color | Black/Tan |
| Customer Reviews | 4.8 4.8 out of 5 stars (829) |
| Date First Available | 11 June 2020 |
| Included components | Pry Bar |
| Item Package Quantity | 1 |
| Item Weight | 2.9 Kilograms |
| Item model number | SPEC-D30PRY |
| Manufacturer | Spec Ops Tools |
| Material | High Carbon Steel |
| Part number | SPEC-D30PRY |
| Power source type | Hand Powered |
| Product Dimensions | 15.29 x 79.5 x 6.91 cm; 2.9 kg |
| Size | 30" Demo Bar |