| ASIN | B07VMMS9N8 |
| Additional Features | Portable |
| Age Range Description | Ages 14 and Up |
| Are Batteries Required | No |
| Batteries are Included | No |
| Battery Description | Requires a separate battery for operation, not included |
| Best Sellers Rank | #147,383 in Toys ( See Top 100 in Toys ) #180 in Remote- & App-Controlled Helicopters |