The TOMOON 4 Pcs BPS1FA30 Range Hood Grease Filters feature a multi-layer aluminum mesh with an aluminum foil pad for superior grease capture. Designed to fit Bro.an Nu.Tone Allure and Sears 30" range hoods, these washable, heat-resistant filters come with a nylon handle for easy installation and removal. Durable and reusable, they improve air quality and extend the life of your range hood while saving you time and money.
| ASIN | B0CY7Y64JJ |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Best Sellers Rank | #30,738 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #14 in Range Hood Filters |
| Brand Name | TOMOON |
| Compatible Device | Br.oan's 30" QS1 , WS1, WS2-30", and Sears 5260 - 30" series range hoods |